BBO C'est La Vie Pairs

1st: David and Celia Knighton 2nd: Chris Moore / Richard Knight

 

BBO Butterfly Pairs

1st: Jan and Alan France 2nd: Ian and Lynley Lewington

 

BBO Give it a Go Pairs

NS - 1st: Graeme Duhs / Dave Gardiner 2nd: Jan and Alan France

EW - 1st: Celia and David Knighton 2nd: Lesley Barley / Liz Allen 

 

BBO Asparagus Pairs

NS - 1st: Jenny and Gary Robinson 2nd: Heather Jack / Barbara 

EW - 1st: Sandra and Ron Cooper 2nd =: Richard Knight / Chris Moore and Karen Windross / Sarah Gordon 

 

BBO Goulash Teams Challenge - Sunday 39th August 2020

Overall Winners - Blue Team: David Knighton, Jeanette Grimmer, Jan France, Karen Windross

Session 1 winners - Green Team: Derek Evennett, Richard Norburn, Ian Lewington, Celia Knighton

Session 2 winners- Blue Team: David Knighton, Jeanette Grimmer, Jan France, Karen Windross

 

2020 BBO Lockdown Bubbles

 Bubbles 15-21 April - 1st: Brown Team:  Jeanette Grimmer, Estelle Martin, Vanessa Barber, Steve Moore 2nd: Red Team:  Graeme Duhs, Gil Jury, Lynda Tate, Lesley Barley

Double Bubbles 23-29 April - 1st: Blue Team:  Dianne Knight, Estelle Martin, Jeanette Grimmer, Sue Moore 2nd: Brown Team:  Celia Knighton, Lesley Barley, Steve Moore, Helen Kelly

Bigger Bubbles 3-9 May - 1st: Purple Team:  David Knighton, Liz Allen, Richard Norburn, Vanessa Barber 2nd: Blue Team:  Jenny Robinson, Ian Lewington, Dianne Knight, Colin Beckwith

Burst Bubbles 13-19 May - 1st: Pink Team:  Lynley Lewington, Helen Kelly, David Knighton, Dianne Knight

2nd: Green Team:  Vivian Pollock, Helen Beckwith, Gil Jury, Sue Nicholls

EGG Tournament 25 May - 15 June - 1st: Blue Team:  Graeme Duhs, Sarah Gordon, Vanessa Barber, Ian Lewington 2nd: Red Team:  Helen Beckwith, Dianne Knight, Alan France, Liz Allen 

 

Warkworth Bridge Club Winners 2019

 

Tuesday Daytime Events:

Introductory Competition (H’cap):  Jeanette Grimmer / Paul Grimmer

Teams of Four:  Jenny Robinson / Gaye Decker / Kath Anderson / Joan Gordon

Warkworth Pairs:  Joan Gordon / Kathleen Anderson

Individual:  Sandy Regan

Jeannie Fraser Trophy (H’cap):  Claire Loveland / Graeme Duhs

Rita Collie Trophy:  Rae Garnett / Marnie Rogers

Rodney Pairs:  Jeanette Grimmer / Joan Gordon

Wellsford Pairs:  Richard Knight / Dallas Mitchell

Championship Pairs:  Sandy Regan / Jenny Robinson

Anniversary Pairs:  Sandy Regan / Joan Gordon

Spring Competition:  Chris Moore / Richard Knight

 

Wednesday Evening Events:

President’s Trophy:  Ginette Hawke / Paul Grimmer

Ron Barnett Trophy:  Claire Loveland / Margaret Gibson-Smith

Championship Pairs:  Claire Loveland / Gaye Decker

Rees Trophy (H’cap):  Steve Moore / Helen Beckwith

Captain’s Trophy:  Claire Loveland / Jenny Robinson

Singles:  Margaret Gibson-Smith

Brunei Trophy:  Chris Moore / Steve Moore

Swiss Pairs:  Chris Christie / Gaye Decker

Kowhai Pairs (H’cap):  Steve Moore / Richard Knight - Mahurangi Pairs:  Richard Norburn / Jenny Robinson

Hibiscus Coast Trophy:  David Knighton / Celia Knighton